Ayu Ritzema (18) uit Sauwerd zal op 4 mei haar gedicht voordragen tijdens de herdenking in Herinneringscentrum Kamp Westerbork. De scholiere van CSG Wessel Gansfort in Groningen stond in de finale van de wedstrijd Dichter bij 4 mei.
Dichter bij 4 mei is de jaarlijkse dichtwedstrijd voor jongeren tussen de 14 en 19 jaar, georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei in samenwerking met het Poëziepaleis. Het Comité organiseert de wedstrijd sinds 1998, elk jaar in de provincie waar op 5 mei de Nationale Viering van de Bevrijding begint. Op zes deelnemende scholen gingen professionele dichters met leerlingen aan de slag om een gedicht te schrijven over het thema herdenken. Groningse jongeren konden hun gedicht ook individueel insturen. Vijftien gedichten werden geselecteerd voor de finale. Juryvoorzitter Anne Vegter (Dichter des Vaderlands) over de inzendingen van dit jaar: ‘’Aan de vijftien beste inzendingen uit Groningen valt op dat de dichters heel precies en muzikaal kunnen dichten. De dichters zijn onderzoekend en de gedichten intelligent.’’
Sterre Wolters won de wedstrijd en draagt haar gedicht voor tijdens de Nationale Herdenking op de Dam. Eline Huberts (16) en Marjolein Werkman (18) dragen hun gedicht voor tijdens de herdenkingen in Kamp Amersfoort en Nationaal Monument Kamp Vught. Overige finalisten worden vaak uitgenodigd om op lokale herdenkingen hun gedicht voor te dragen.
De jury bestond dit jaar uit: Anne Vegter (Dichter des Vaderlands), Peter den Oudsten (burgemeester Groningen), Dirk Mulder (directeur Herinneringscentrum Westerbork), Eric Burmeister (lid van het Nationaal Comité 4 en 5 mei en ceremoniemeester Nationale Herdenking) en Isa Hamerlinck (winnares Dichter bij 4 mei 2015).
4 Comments